Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Małgorzata Bystrzonowska

Adwokat / Associate

22 637-50-36

[email protected]
www.srdk.pl

Specjalizacja: Prawo korporacyjne, prawo umów, prawo nieruchomości, prawo budowlane, FIDIC, prawo zagospodarowania przestrzennego, prawo ochrony środowiska, prawo zamówień publicznych, PPP, prawo materialne i procesowe w sprawach administracyjnych i cywilnych.
 
Doświadczenie zawodowe: Praktykę zawodową zdobywała w renomowanych kancelariach prawnych przy obsłudze prawnej czołowych polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych w projektach infrastrukturalnych, w tym przy realizacji farm wiatrowych, inwestycjach drogowych (obwodnica Warszawy, drogi krajowe
i ekspresowe), kolejowych, liniowych (II linia metra w Warszawie, gazociąg Szczecin-Gdańsk), architektury miejskiej. Doradzała między innymi na rzecz spółek deweloperskich, spółek Skarbu Państwa, spółek sektora energetycznego, inżynierów kontraktów, inwestorów i wykonawców budowlanych, spółek projektantów i architektów oraz inwestorów w transakcjach obejmujących sprzedaż i zagospodarowanie nieruchomości. Wielokrotnie była zaangażowana w prowadzenie nieruchomościowych audytów prawnych poprzedzających transakcje kupna-sprzedaży lub finansowanie inwestycji deweloperskich (inwestycje w Warszawie, Łodzi, Gdańsku). Uczestniczyła w procesach komercjalizacji obiektów handlowych i biurowych, negocjowała i opiniowała umowy najmu. Doradza w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych, w szczególności w sprawach nieruchomościowych i budowlanych. Reprezentuje Klientów w sporach sądowych, w tym na tle wykonywania umów, jak również w postępowaniach przed KIO w ramach zamówień publicznych.

Szkolenia: Prelegentka na szkoleniach: „Elektrownie Wiatrowe − odpowiedzi na konkretne pytania z zakresu przygotowania projektów”; „Realizacja inwestycji nieruchomościowych − zagadnienia prawne oraz finansowanie bankowe”, „Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych − zmiany wprowadzone na mocy ustawy z dnia 22 czerwca 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 1020)”.
 
Publikacje: „Zastępcze wykonanie i zaspokojenie się wierzyciela na koszt dłużnika” (Biuletyn SIDiR nr 31, marzec 2014).

Inne: Dyplom Uniwersytetu Wrocławskiego (UWr), Wydział Prawa, Administracji
i Ekonomii; Dyplom Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego w porozumieniu z Chicago-Kent College of Law, USA; stypendystka programu naukowego LLP Erasmus w ramach studiów prawa na Wydziale Prawa na Uniwersytecie w Gandawie (Belgia); reprezentantka UWr na Międzynarodowym Konkursie Arbitrażu Handlowego Willem C. Vis International Commercial ArbitrationMoot (Wiedeń), a później również arbiter oraz coach drużyny studenckiej reprezentującej Uniwersytet Warszawski; wpisana na listę adwokatów Izby Warszawskiej.

Języki: polski i angielski.