Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Prawo własności intelektualnej

Własność niematerialna może być dziś cenniejszym składnikiem majątku spółki niż wszystkie jej fabryki czy punkty sprzedaży. Z biznesowego punktu widzenia produkcję zawsze można przenieść, marki produktu lub przedsiębiorstwa stracić nie wolno. Kancelaria SRDK dba o zabezpieczenie i egzekwowanie praw autorskich wobec znaków towarowych, patentów i innych wytworów intelektualnych, które pozostają w portfolio przedsiębiorstwa.

W zakresie prawa własności intelektualnej zajmujemy się ochroną i dochodzeniem roszczeń na poziomie biznesowym (patenty, ochrona marek, logo, nazw), jak i autorskim (naruszenie praw twórców dzieł literackich, architektonicznych, naukowych, komputerowych, reklamowych, fonograficznych, audiowizualnych itp.). Broniąc prawa autorskiego wynalazków, wzorów i modeli, dbamy o to, aby inwestycje w innowacje faktycznie wypracowywały przedsiębiorstwom pozycję na rynku, która wynika z niepowtarzalności opatentowanych odkryć. Dla firm z branży mediów i rozrywki budujemy strategie ochrony dóbr kulturalnych i zarządzamy wizerunkami przedsiębiorstw na rynku – zajmujemy się też monitoringiem zgodnego z prawem wykorzystania znaków towarowych i usługowych będących w portfolio firmy. Opiekujemy się utworami intelektualnymi wytworzonymi przez osoby prywatne z branży kreatywnej, filmu, TV, fotografii, grafiki, programowania, muzyki, literatury. Doradzamy w ramach transakcji z przekazaniem praw autorskich, konstruujemy umowy o przekazanie majątkowych praw autorskich oraz wspieramy Klientów w ochronie praw osobistych i wizerunku.

Przewagi obsługi prawnej kancelarii SRDK w kontekście prawa własności intelektualnej:
  • udokumentowane doświadczenie w sporach z zakresu prawa patentowego i autorskiego,
  • rozważne doradztwo w zakresie autorskich i majątkowych aspektów prawa własności intelektualnej,
  • sporządzanie i opiniowanie umów z przeniesieniem praw autorskich oraz licencyjnych,
  • pomoc prawna w ochronie znaków towarowych i usługowych, wzorów przemysłowych i użytkowych, a także patentów (zarówno na gruncie przepisów polskich, jak i europejskich),
  • patentowanie, zabezpieczanie i ochrona prawna przed powielaniem znaków towarowych i usługowych znajdujących się w portfolio przedsiębiorstwa,
  • określanie mechanizmów ochrony baz danych,
  • prowadzenie transakcji zbycia, przenoszenia i obciążania praw własności intelektualnej,
  • reprezentowanie Klienta w sporach sądowych i pozasądowych na gruncie prawa autorskiego i prawa własności intelektualnej, w tym dotyczących wizerunku osoby prywatnej lub firmy.

Aktualności