Kamil Karwacki

Adwokat / Associate 22 637 50 36

Specjalizacja:

Kompleksowa obsługa podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem branży nieruchomościowej oraz szeroko rozumianego rynku mediów, spory gospodarcze.

 

Doświadczenie zawodowe:

Posiada bogate doświadczenie zdobywane w renomowanych warszawskich kancelariach w doradztwie prawnym w sprawach związanych z prawami autorskimi i prawami pokrewnymi, ochroną własności intelektualnej i ochroną dóbr osobistych. Przez wiele lat brał udział w kompleksowej obsłudze prawnej nadawców telewizyjnych działających na rynku międzynarodowym. W ramach swojej specjalizacji zajmował się m.in. doradztwem przy procesach koncesyjnych, transakcjach pozyskiwania praw do audycji wchodzących w skład programów telewizyjnych oraz usług medialnych na żądanie, produkcjach utworów audiowizualnych oraz transakcjach z zakresu reklamy i promocji.

W swojej praktyce zawodowej zajmuję się także reprezentacją klientów w sporach gospodarczych w zakresie procesu budowlanego i prawa nieruchomości przed sądami powszechnymi i administracyjnymi wszystkich instancji.

 

Inne:

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowe studia Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku „Prawo mediów i własności intelektualnej”. Jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

Jest autorem szeregu publikacji prasowych, w tym m.in.: „Nowe prawo budowlane już od 19 września”, gazetaprawna.pl, sierpień 2020, „Czy Program Czyste Powietrze jest atrakcyjny dla inwestorów budujących domy jednorodzinne?”, housemarket.pl, maj 2020, „Spory z deweloperami dotyczące wad budynków i nieruchomości wspólnej”, Rzeczpospolita, luty 2020.

 

Języki:

Polski i angielski.