Webinar – Perspektywy „frankowiczów” po uchwale Izby Cywilnej Sądu Najwyższego z dnia 25 marca 2021 r.

Już 25 marca 2021 r. Sąd Najwyższy rozstrzygnie szereg zagadnień prawnych kluczowych dla osób, które przed laty zaciągnęły kredyty indeksowane lub denominowane do waluty obcej. Problem ten dotyka przede wszystkim tzw. frankowiczów, jednak zagadnienia prawne, którymi zajmie się Sąd Najwyższy dotyczą wszystkich kredytów zawierających niedozwolone klauzule, w oparciu o które banki samodzielnie ustalały kurs waluty obcej (a zatem m.in. kredyty dolarowe). Sąd Najwyższy rozstrzygnąć ma rozbieżności pojawiające się w orzecznictwie na przestrzeni lat.

Śmiało można zatem stwierdzić, że bez względu na treść uchwały, będzie miała ona przełomowy charakter.

Zapraszamy Państwa serdecznie na webinar organizowany przez SRDK, podczas którego adwokat Szymon Tyniec przedstawi Państwu odpowiedzi m.in. na następujące zagadnienia:

  • Jaki skutek odniesie wyczekiwana przez „frankowiczów” oraz banki uchwała Sądu Najwyższego?
  • Czy, a jeśli tak, to jak zmienią się perspektywy konsumentów mierzących się z problemem kredytów „walutowych”?
  • Czy warto inwestować środki finansowe i czas na prowadzenie sporu z bankiem?
  • Czy bank może domagać się wynagrodzenia za korzystanie z jego kapitału?

Webinar dobędzie się w dniu 30 marca 2021 o godzinie 12:00 na platformie Zoom

Udział w webinarium jest bezpłatny. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca – zgłoszenia przyjmujemy do dnia 29 marca br. do godziny 10:30 pod adresem: [email protected].

Szczegóły techniczne:

O godz. 11:00 rozpocznie się rejestracja uczestników na platformie ZOOM. Link aktywacyjny wraz z hasłem otrzymają Państwo na zgłoszone adresy e-mail. Prosimy o logowanie się przy użyciu adresu e-mail, z którego nastąpiła rejestracja, wskazując pełne imię i nazwisko (osoby z nickami mogą zostać niedopuszczone do udziału w wydarzeniu).

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona !

Zapraszamy!

Zespół SRDK

Udostępnij:

Czytaj więcej

Webinar – Perspektywy „frankowiczów” po uchwal...

Już 25 marca 2021 r. Sąd Najwyższy rozstrzygnie szereg zagadnień prawnych kluczowych dla osób, które przed laty zaciągnęły kredyty indeksowane...

16/03/2021

Zakup nieruchomości gruntowej z masy upadłości w try...

Rynek nieruchomości, jak wiele innych branż pozostaje obecnie w stanie zawieszenia. Pandemia COVID-19 wzbudza dużą niepewność w inwestorach, którzy wstrzymują...

07/01/2021

Wesołych Świąt!

24/12/2020