Śniadanie tematyczne: Decyzja środowiskowa w procesie inwestycyjno-budowlanym. Jak uniknąć błędów i utrzymać zrealizowane przedsięwzięcie. Praktyczne aspekty i wskazówki.

Podczas śniadania tematycznego które odbyło się 23.10.2019 r. zorganizowanego przy współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową nasi eksperci przedstawili m.in. następujące zagadnienia:

I. Istota postępowania środowiskowego i jego cel z uwzględnieniem charakteru przedsięwzięć objętych wymogiem uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

II. Strony i uczestnicy postępowania środowiskowego – „przyjaciele czy wrogowie”? Jak wykluczyć nieuprawnioną organizację społeczną z postępowania?

III. Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – obowiązki i uprawnienia organu przy badaniu jego treści. Czy i kiedy można podważyć treść raportu? Wpływ organu na treść raportu i opisane w nim warianty przedsięwzięcia.

IV. Zmiana założeń przedsięwzięcia po uzyskaniu decyzji środowiskowej, przy uwzględnieniu możliwości etapowania inwestycji, częściowego wykonania przedsięwzięcia i zmiany jego parametrów.

V. Najistotniejszej zależności pomiędzy decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach a pozwoleniem na budowę – jak zapewnić trwałe funkcjonowanie przedsięwzięcia? Czy i kiedy można uzyskać decyzję środowiskową dla inwestycji zrealizowanej?

 

Prelegenci:
Adwokat Katarzyna Marczuk-Pieńkowska LL.M.
Adwokat Karol Szymańczyk

 

Zachęcamy do śledzenia naszych wydarzeń!

Udostępnij:

Czytaj więcej

Newsletter SRDK 8/2019

W dzisiejszym Newsletterze piszemy o:   najważniejszych kwestiach związanych z wprowadzonym nowelizacją KPC postępowaniem gospodarczym możliwości zawarcia umowy o współpracę...

15/11/2019

Newsletter SRDK 7/2019

W dzisiejszym Newsletterze przeczytacie o:   nowych kompetencjach Rzecznika MŚP uchwale SN dotyczącej możliwości otrzymania zadośćuczynienia przez najbliższych ciężko chorego...

25/10/2019

Śniadanie tematyczne: Decyzja środowiskowa w procesi...

Podczas śniadania tematycznego które odbyło się 23.10.2019 r. zorganizowanego przy współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową nasi eksperci przedstawili m.in. następujące...

16/10/2019