O nas

SRDK to skuteczne rozwiązania prawne

Wierzymy, że kompetencje warto łączyć, a nie powielać, dlatego działamy wspólnie. Dzięki temu oferujemy profesjonalne porady oraz usługi prawne. Każdy z założycieli kancelarii SRDK jest specjalistą w swojej dziedzinie. Razem jesteśmy w stanie doradzać i reprezentować Klientów w większości spraw w zakresu prawa gospodarczego, cywilnego i karnego.

Pracownicy naszej Kancelarii doświadczenie w reprezentowaniu Klientów zdobywali zarówno w dużych firmach prawniczych, jak i w trakcie indywidualnie prowadzonych praktyk adwokackich. Zebrane podczas licznych rozpraw sądowych oraz przy stołach negocjacyjnych umiejętności wnieśli do naszej Kancelarii. Dziś wspólna praca pod szyldem SRDK umożliwia nam oferowanie Klientom  kompleksowej obsługi prawnej.

SRDK to zespół 4 Partnerów-adwokatów oraz licznych współpracowników – adwokatów, radców prawnych i aplikantów. Od 2011 roku zajmujemy się obsługą prawną podmiotów gospodarczych oraz Klientów indywidualnych; również w sprawach, w których przenikają się zagadnienia biznesowe i prywatne. Prawnicy kancelarii SRDK pracują w dwóch, często współpracujących ze sobą, departamentach: Transakcyjnym i Obsługi Gospodarczej oraz w Procesowym i Spraw Indywidualnych. Fundamentem Kancelarii jest troje Partnerów- założycieli:

  • adwokat Marcin Szymańczyk
  • adwokat Zbigniew Roman
  • adwokat Katarzyna Deresz-Lewandowska.

Każdy z nich jest członkiem warszawskiej Izby Adwokackiej.
W zespole Kancelarii SRDK znajdują się także inni wykwalifikowani Prawnicy, z których każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie, dzięki czemu uzupełniają się, dbając o sprawy naszych Klientów.
 
Dobra organizacja i biznesowa uczciwość
 
Organizacyjną podstawą naszej Kancelarii jest metodologia, według której pracę przy każdym projekcie zawsze koordynuje jeden z Partnerów. Dobiera on specjalistów odpowiednich w danym przypadku i nadzoruje wszystkie etapy współpracy z Klientem. 

Nadrzędną, biznesową zasadą Kancelarii SRDK jest bezwzględne unikanie sytuacji, w których mogłoby dojść do konfliktu interesów naszych Klientów. Jeżeli pojawia się takie ryzyko, nasza Kancelaria niezwłocznie informuje o tym wszystkie strony i wycofuje się z działania, podejmując jedynie niecierpiące zwłoki czynności, zabezpieczając interesy wszelkich zaangażowanych w sprawę podmiotów.

Publikacje:

Czy można zaskarżyć przystąpienie do uchwalenia planu?

Zapraszamy do lektury artykułu, którego autorką jest Zofia Komosa opublikowanego w ostatnim dodatku „Administracja" do dziennika Rzeczpospolita oraz w serwisie internetowym www.rp.pl. W tekście autorka...

01/06/2023

Grunt rodzimy i definicja powierzchni biologicznie c...

O tym ile wspólnego ma grunt rodzimy z powierzchnią biologicznie czynną, jak intepretować przepisy i definicje w nich zawarte oraz...

31/05/2023

Prawnicy SRDK dla Real Estate Magazine 2/2023

Maj rozpoczynamy świetną informacją- w najnowszym wydaniu popularnego dwumiesięcznika Real Estate Magazine znajdą Państwo aż dwa artykuły autorstwa Prawników SRDK....

08/05/2023