Mateusz Litwic

Radca Prawny / Senior Associate 22 637 50 36

Specjalizacja:

Doradztwo korporacyjne, prawo spółek, prawo kontraktowe, windykacja należności, spory sądowe.

Doświadczenie:

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w kancelariach prawnych w Krakowie. Zajmował się kompleksową obsługą podmiotów gospodarczych działających między innymi w branży nieruchomości, retail, produkcyjnej, meblarskiej, hotelarskiej i gastronomicznej. Świadczył również pomoc prawną dla międzynarodowego portu lotniczego.

W trakcie swojej kariery zawodowej doradzał przedsiębiorcom zarówno w aspekcie korporacyjnym i handlowym (zakładanie i sprzedaż spółek, obsługa organów spółek i ich posiedzeń, tworzenie przepisów wewnętrznych, sporządzanie i negocjowanie umów handlowych) jak również procesowym (dochodzenie wierzytelności, spory korporacyjne, spory z zakresu prawa budowlanego, spory kontraktowe).

Inne:

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie w Katedrze Prawa Publicznego Gospodarczego obronił pracę magisterską pt. „Klauzule abuzywne w umowach deweloperskich” napisaną pod kierunkiem prof. Anny Walaszek – Pyzioł. Po ukończeniu studiów prawniczych odbył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, a następnie złożył z wynikiem pozytywnym egzamin radcowski.

Języki:

Polski i angielski.